Mavi Yolculuk / Mavi Yolculuk Detayları ve Menü

Mavi Yolculuk Detayları ve Menü

K A P T A N
Ev sahibiniz ve teknedeki patron tabii ki deneyimli ve bilgili kaptanınızdır. O, tüm koyları, sığlıkları, derinlikleri avucunun içi gibi bilmektedir. Sizin güvenliğinizden sorumludur ve bu konuda çok titizdir. Hava şartlarına göre programı değiştirebilir. Lütfen kararlarına saygı gösteriniz.

 A Ş Ç I   V E   G E M İ C İ
Ferry boat ile okyanus gezisine çıktığınızı sanmayın. Aşçınız küçük mutfağında sihirli elleri ile lezzetli yemekleri sizin için hazırlıyor.
Gemiciniz temizliğe, aşçı ve kaptana yardımcı olur. Yatakları düzeltmek onun görevi değildir.
Gezi sona erdiğinde uygun göreceğiniz bahşiş mürettebatı sevindirecektir.

 T E K N E
Çam ağaçlarından yapılan, bu motorlu yelkenler eski Osmanlı Türk kıyı teknelerinden esinlenerek yapılmışlardır. Ancak son yıllarda bunlar, mavi yolculuklar için özel yapılmaktadır.

 Bu tekneler maksimum 12 kişiliktir. Ve bunlar 6 çift kişilik kabinlerde kalırlar .Bu kabinler tabii bir otel odası kadar rahat olmasa da yeterli derecede yer bulunmaktadır . Tüm kabinlerin çift kişilik bir yatağı,küçük bir dolabı ve yatak altında eşya koymak için yeri vardır.Yatak çarşafı ve kişi başına birer yüz havlusu mevcuttur.Bunlar haftada bir defa değiştirilecektir Kabinler sadece uyuma amaçlı kullanılmaktadır...Asıl hayat güvertededir…

 M U T F A K
Partilerde olduğu gibi teknede en çok merak edilen yer mutfaktır. Orada kaptan ile oturarak motor hakkında ve diğer tüm merak ettikleriniz hakkında muhabbet ederken, mürettebat arzu ettiğiniz içkiyi size sunabilir.

 İ Ş T E     G E R Ç E K     T A T İ L
Pırıl pırıl bir denizde yüzmek ... Teknede her gün çok hızlı geçiyor. Programda o gün için bir gezi programı bulunmuyor ise mavi yolculuk size gününüzü güzel geçirmek için birçok olanak tanıyacaktır.

Sabahın erken saatleri balık avlamak için ideal saatleridir. Maske, snorkel ve paletlerle yüzerek su altı dünyasını keşfe çıkabilirsiniz. İsterseniz kürekli bot ile geziye çıkabilir veya karaya çıkarak doğayı keşif gezisi yapabilirsiniz. Teknenin bağlı bulunduğu koy, fotoğraf çekerek değerlendirebileceğiniz harika panoramik görüntü içindedir.

Bazı misafirlerimiz bir kitaba dalmış olacaklar ki, kaçınız evinizde gündüz doğa ile baş başa harika bir ortamda kitap okuma fırsatı elde edilebilir. Oyun oynayanlar da hiç tavla ve iskambil oyununu bırakmaya niyetli değil...

Rahat güneşlenme minderlerinde, güneş tanrıçaları walkmanları ile yatmaktadır. Lütfen yeterli sayıda güneş yağı getirmeyi unutmayın.

Uzun veya daha kısa bir yolculuktan sonra başka bir koyda yüzme olanağı bulacaksınız.

Her gün bir değişikliktir. Lütfen mavi yolculuğun asıl amacının dinlenmek ve rahatlamak olduğunu unutmayın. Spor, eğlence ve diğer aktivitelerin sadece sıkıldığınızda yapılabilecek eğlenceler olduğunu unutmayın.

 Saygılarımızla…

Tüm Fiyatlarımıza; 2 şer kişilik yat kabininde konaklamalar, kahvaltılar, öğle yemekleri, akşam yemekleri dahildir.
Transferler, ören yerleri giriş ücretleri, su sporları, yamaç paraşütü ve içecekler dahil değildir.

 

STANDART HAFTALIK MENU

GÜN 1: AKŞAM YEMEĞİ - Hafif bir sebze yemeği, patates püresi , pilav , salata, meyve
GÜN 2: KAHVALTI - (STANDART)  Çay - kahve -süt, beyaz peynir, kaşar peyniri, yağ, yumurta, çilek reçeli, vişne reçeli, bal, domates, salatalık.
ÖĞLE YEMEĞİ - Yoğurtlu karışık sebze kızartması, etli bezelye, salata
AKŞAM YEMEĞİ - Balık, salata, meyve.
GÜN 3: KAHVALTI  - STANDART
ÖĞLE YEMEĞİ - Izmir köfte, makarna, salata.
AKŞAM YEMEĞİ - Kızarmış tavuk, pilav, salata, meyve.
GÜN 4: KAHVALTI - STANDART
ÖĞLE YEMEĞİ - Patlıcan oturtma, makarna, cacık veya salata.
AKŞAM YEMEĞİ - BBQ, makarna, salata, meyve.
GÜN 5: KAHVALTI - STANDART
ÖĞLE YEMEĞİ - Biber dolması,  makarna, salata.
AKŞAM YEMEĞİ - Et sote, pilav, sebze köftesi, salata.
GÜN 6: KAHVALTI - STANDART
ÖĞLE YEMEĞİ - Etli taze fasulye, pilav, salata
AKŞAM YEMEĞİ - Tas kebap, salata, meyve
GÜN 7: KAHVALTI - STANDART
ÖĞLE YEMEĞİ - Fırında makarna, sebze türlüsü, cacık
AKŞAM YEMEĞİ - Musakka, pilav, salata, meyve.
GÜN 8: KAHVALTI - STANDART

YEMEKLER MEVSİM SEBZE VE MEYVELERİNE GÖRE DEĞİŞEBİLİR.