Mavi Yolculuk / Ayvalık Assos Midilli

Ayvalık Assos Midilli

Her Cumartesi 7 Gece / 8 Gün

 

 

1. Gün Ayvalık

 

 

Ayvalık Limanı'nda teknelerinize saat 15.30' dan dan itibaren yerleşebilirsiniz. Erken gelen konuklarımız eşyalarını ABORDA Yatçılık ofisine bırakabilirler. Akşam yemeği ve geceleme Ayvalık Limanı'nda yapılır.

 

2. Gün Ayvalık – karada – maden adası

 

 

Kahvaltınızı yaptıktan sonra, tur programı ve tekne hakkında bilgiler verilir. Daha sonra Kara Adası'na hareket edilir. Kara Adası'nın kristal mavisi sularında yüzme molası ve öğlen yemeğinden sonra, akşam yemeği ve geceleme için şirin bir balıkçı adası olan Maden adasına demir atılır.. Hava koşulları elverişli ise yolda yelken seyri yapılabilir. Arzu eden misafirlerimiz sahilde kısa bir yürüyüş yapabilirler.

3. Gün Maden adası – Kadırga koyu - ASSOS

Sabah kahvaltıdan önce, erken saatlerde kadırga koyun'a hareket edilir. Kadırga koyu bölgesinde yine harika bir güne başlayacaksınız; bolca küçük adalar ve balığın bol bulunduğu bu bölgede dalış yapın, yüzün, dinlenin ve uyuyun. Arzu eden konuklarımız çam ağaçları ile kaplı ormanlarda kısa bir yürüyüş keyfi yaşayabilirler. Assos a varışımızdan sonra dileyen misafirlerimiz BEHRAM KALE yi ziyaret edebilirler akşam yemeği ve geceleme için Assos Limanında demir atılır.

4. Gün Assos – Sivrice – Baba kale

Sabah turkuaz mavisi sularda yüzmek için Sivrice Koyu'na doğru yola çıkılır. Sabah yüzmeleri, günlük aktivitelerinizin rutin bir parçası haline gelecektir. Öğle yemeği için çam ormanlarıyla çevrili bir cennet köşesi olan Sivriceye demir atılır. Öğle yemeği ve yüzme molasından sonra Baba kaleye varılır .. Akşam yemeği ve geceleme Baba kalede yapılır. Bu şirin kasaba dan misafirlerimiz için isterlerse TROYA kentini gezmek isteyen konuklarımız için opsiyonlu düzenlenebilen turlarımız da mevcuttur.

5. Gün Baba kale – Midilli adası – Manastır adası

Konuklarımız kahvaltıdan sonra Midilli adasına 10.00'da hareket ederler . Daha sonra Midilli Adası'na varıldığında. Gümrük ve liman işlemlerinden sonra misafirlerimiz adayı gezebilirler .Eşine başka hiçbir yerde rastlayamayacağınız küçücük bir kumsalı ve olağanüstü berrak bir suyu olan bu ada, adeta bir açık hava müzesidir. Midilli adası Opsiyonel dir .O haftaki turda tüm yolcuların pasaportlarının olması halinde Midilli adası geceleme si yapılır .Aksi halde körfez koyu ve manastır adasında akşam yemeği ve geceleme yapılır.

6. Gün Midilli adası ( Manastır adası )-Güneş adası - Çıplak ada

Kahvaltıdan sonra güneş adasına varılır. Yüzme molası ve öğle yemeğinden sonra 5 çayı için Çıplak adaya hareket edilir. Sahildeki harabeleri gezilebilir. Geceleme bu güzel adada yapılacaktır.

7. Gün Çıplak ada – Cunda - Ayvalık Liman

Kahvaltıdan sonra öğle yemeği için CUNDA ADASI'na hareket edilir. 5 çayından sonra Ayvalık limanına hareket edilir . Yöresel hayatı görmek isteyen konuklarımız için Cunda Adasında köy turu düzenlenebilir. Akşam yemeği ve geceleme için Ayvalık Limanı'na giriş yapılır.

8. Gün AYVALIK

Kahvaltıdan sonra 10.30'a kadar tekneden ayrılabilirsiniz.