Mavi Yolculuk / Antalya Kekova Antalya

Antalya Kekova Antalya

7  Gece / 8 Gün

Her Cumartesi - Pazar - Pazartesi Kesin Haraket

‘’Maviye Yolculuk Hiç Bu Kadar Ulaşılabilir Olmamıştı’’

1. GÜN : SETUR MARİNA

Saat 15:30’ dan itibaren sizleri karşılayacak görevlilerimiz eşliğinde kamaralarınıza yerleşebilirsiniz. Tüm misafirlerimizin tekneye yerleşmesinden sonra akşam yemeğimizi yemek üzere toplanıyoruz. İlk gecelememiz Setur Marina'da.

2. GÜN : OLYMPOS & ADRASAN

Kahvaltımızı aldıktan sonra Maviye ve Tarihe olan Yolculuğumuza başlıyoruz. Kaptanımızın bizi götürdüğü yer; uğruna onlarca savaş yapılmış olan tanrılar kenti,  Olympos!.. Öğle yemeğinden sonra büyüleyici Olympos manzarasını arkamızda bırakıyoruz. Caretta caretta kaplumbağaları eşliğinde geceyi geçireceğimiz Adrasan Koyu'na varıyoruz.

3. GÜN : ÇAYAĞZI ( DEMRE ) & GÖKKAYA

Tekne mürettebatımız ve kaptanımız sabahın ilk ışıklarıyla birlikte uyanıp hazırlıklara başladılar bile. İlk durağımız ; Bizans Dönemi'nde  çocukların, yoksulların ve gemicilerin koruyucusu sayılan Piskopos Noel Baba’nın yaşadığı ve  bir Likya kenti olan Myra Harabeleri gezisine (ekstra) katılabileceğiniz, Çayağzı Koyu. Dileyen misafirlerimiz karada gezinti yapabilir yada masmavi berrak suların tadını çıkarabilir. Akşam yemeği ve geceleme için rotamız Gökkaya Koyu.

4. GÜN : KALE KÖY ( KEKOVA ) & SİMENA & ÜÇ AĞIZ

Kahvaltımızın ardından, demirleri aldık ve Kekovaya doğru yola çıkıyoruz.  Kekova Batık Şehrine yakın geçen teknemizden adadaki harabeleri görüp fotoğraflarını çekebilirsiniz, adada demirlemek ve karaya çıkmak tarihi eserleri korumak için yasak oldugundan bu güzide yeri sadece belirli bir mesafeden izleyebiliyoruz. Burayı  izlerken öğlen yemeği için Kale Köy’e vardık bile. İsterseniz ,Kekova Adası'nın karşısında, Kale Köyü'nün hemen arkasındaki tepe ve onun yamaçlarında kurulu 300 kişilik tiyatro kalıntıları ve Ceneviz Kalesi bulunan Simena'yı ,dilerseniz Xantos-Patara’yı gezmek için bölgede düzenlenen turlara (ekstra) katılabilir yada kıyıda sakin bir gezzinti ve koyda yüzme imkanını değerlendirebilirsiniz. Akşam yemeğimizi Akdenizin güzel koylarından birinde yiyor ve geceyi geçirmek üzere Üçağız Koyu'na demirliyoruz.

5. GÜN : FİNİKE

Kahvaltıdan sonra rotamız Finike Koyu. Portakallar Diyarı Finike'deki yüzme ve öğle yemeği molasından sonra geceyi geçireceğimiz Finike Marina'ya doğru yola çıkıyoruz. Dileyen misafirlerimiz Arykanda Turu'na katılabilir.

6. GÜN : CENEVİZ LİMANI & PHASELİS

Günün en önemli öğününü aldık ve kaptanımız bizi  Ceneviz Limanı'na götürüyor. Öğle yemeğinin ardından M.Ö VII. yüzyılda Rodosluların Kolonisi olarak kurulan ve sahilinde çok zengin eserlerin bulunduğu Phaselis Antik kentini gezebileceğiniz  Phaselis Koyu'na gidiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Phaselis Koyu'nda.

7. GÜN : SIÇAN ADASI (TOPCAM)

Sabah kahvaltı sonrası Phaselis’e küçük bir ziyarette bulunup, hüzünle veda ederek, Sıcan Ada’sına doğru yol alıyoruz. Kıyıdan güney kısmına doğru incelmesi nedeniyle kuzeye doğru bakan bir sıçanı andırdığı için bu adaya  Sıçan Ada’sı deniliyor. Adada korsanların yaptığı düşünlen kale kalıntıları var. Kaptanımız Adanın civarında yüzme molası veriyor. Öğlen yemeğimizi ada cevresinde yedikten sonra  Setur Marina'ya varıyoruz. Geceleme Setur Marina'da.

8. GÜN : SETUR MARİNA

Son kahvaltımızı aldıktan sonra, hafızalarmızdaki onlarca güzel hatıra ve kurduğumuz dostluklar eşliğinde vedalaşarak,  sizleri düzenlediğimiz  başka bir Mavi Yolculuğumuzda, aramızda görmek ümidi ile bu eşsiz Antalya - Kekova - Antalya Mavi Tur’umuzu sonlandırıyoruz.

HATIRLATMA :    İlk gece ve son gece yat limanında demirlenecektir. İlk gün servis akşam yemeği ile başlıyor.